Konkurs Wiedzy o Podatkach


XIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach  przeszedł do historii !!!

W miniony piątek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał tegorocznej edycji Konkursu.

Z 130 uczestników do drugiej części, ustnej, zakwalifikowało się 20 osób.

Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze szkół z województwa Łódzkiego:

- Marta Ceglarska z Zespołu Szkół w Wieluniu (Oddział Łódzki)
- Stanisław Wądołowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (Oddział Łódzki)
Trzecie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy Agata Nowicka (Oddział Kujawsko-Pomorski).

Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz pozostałych uczestników finału Konkursu. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko w dziedzinie podatków.
WYNIKI I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

W dniu 7 marca odbył się I etap kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, w którym od 15 lat uczestniczy młodzież szkół  ponadpodstawowych.

W teście o tematyce podatkowym na platformie Moodle wzięło udział 1230 uczniów z całej Polski, w tym 349 uczniów z regionu łódzkiego.

Do następnego etapu zakwalifikowało się 28 osób z naszego regionu.

Finał Konkursu odbędzie się w formie stacjonarnej 14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 b. 

Poniżej  Lista uczniów zakwalifikowanych do finału oraz wstępny harmonogram konkursu..............................................................................................................................................................................

 

UWAGA: ZMIANA TERMINU I ETAPU

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

Ze względu na ogromne zainteresowanie Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy o Podatkach platforma moodle nie jest w stanie przyjąć wszystkich uczestników.

Z tego powodu, po odpowiednim przystosowaniu platformy, Konkurs dla wszystkich odbędzie się ponownie 7 marca 2023 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 zgodnie z Regulaminem Konkursu. Baza zarejestrowanych uczestników będzie aktywna także w dniu 7 marca br., nie ma konieczności zakładania nowego konta na platformie.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych – nowa edycja 2023!

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego- tłumaczy Iwona Wojsław, doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia Krajowej Rady Doradców Podatkowych. -Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże.

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle, gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach.

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY znajdziesz:

- regulamin konkursu;

- instrukcję obsługi testu;

- link do platformy moodle;

- ustawy i przepisy prawne;

- inne informacje dotyczące konkursu.

Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się3 marca 2023w godz. od 10.00 do 18.00.

Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail: slaski@kidp.pl


Kontakt

tel.: (42) 636 87 08, 723 570 516(31)
Łódzki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Piotrkowska 132 lok. 5
90-062 Łódź

tel. (42) 636 87 08, 723 570 516(31)
fax.

x
x