Konkurs Wiedzy o Podatkach

Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

W piątek 5 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał aktualnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich zorganizowany przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. W Finale Konkursu wzięło udział 85 finalistów z 15 regionów, w tym 14 uczniów ze szkół województwa łódzkiego.

Gratulacje dla Łukasza Kaczały z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim, który został jednym z 10 laureatów tegorocznego konkursu oraz wszystkich laureatów.
Podziękowania wszystkich uczestników konkursu oraz przygotowujących ich nauczycieli. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko w dziedzinie podatków.

WYNIKI I ETAPU  KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się I etap kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, w którym od 16 lat uczestniczy młodzież szkół ponadpodstawowych. W teście o tematyce podatkowym na platformie Moodle wzięło udział 1069 osób z całej Polski, w tym 250 uczniów z województwa łódzkiego. Do następnego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów z naszego regionu. Finał Konkursu odbędzie się w formie stacjonarnej 5 kwietnia 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 b. 

Poniżej  Lista uczniów zakwalifikowanych do finału oraz wstępny harmonogram konkursu:

lista uczniów zakwalifikowanych do finału
harmonogram finału konkursu

XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych – nowa edycja 2024!

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.
Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Cele konkursu:
- budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, 
- upowszechnianie zasad korzystania z prawa podatkowego, 
- upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione, 
- popularyzacja zawodu doradcy podatkowego. 

Konkurs składa się z dwóch etapów:
29 lutego 2024 r. odbędzie się I etap - test na platformie Moodle. 
II etap odbędzie się stacjonarnie 5 kwietnia 2024 r. w Katowicach 

Cześć pierwsza konkursu to test na platformie moodle w godz. od 10.00 do 18.00, który będzie zawierał 30 pytań z zakresu podatków i opłat obowiązujących w Polsce, a w szczególności z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, z podatku VAT oraz z Ordynacji Podatkowej jak również z Ustawy o doradztwie podatkowym. Test należy ukończyć w ciągu 30 minut (najpóźniej do godziny 18.00).
Zakres merytoryczny konkursu, instrukcja, link do platformy Moodle oraz wszelkie informacje dotyczące konkursu zostaną zamieszczone na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce Konkursy.

II część konkurs odbędzie się stacjonarnie w Katowicach i składać się będzie z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna polega na przeprowadzeniu zamkniętego testu wielokrotnego wyboru z zaznaczeniem 1 prawidłowej odpowiedzi, który trwa 30 minut i składa się z 20 pytań. Do części ustnej przechodzi dwudziestu pięciu uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów w teście. Część ustna polega na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania komisji konkursowej.

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY znajdziesz:
regulamin konkursu;
instrukcję obsługi testu;
link do platformy moodle;
ustawy i przepisy prawne;
inne informacje dotyczące konkursu.
Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu.
Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail: slaski@kidp.pl


Zapraszamy

....................................................................................................................................

XIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach  przeszedł do historii !!!

W miniony piątek 14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał tegorocznej edycji Konkursu. Z 130 uczestników do drugiej części, ustnej, zakwalifikowało się 20 osób. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze szkół z województwa Łódzkiego:

  • Marta Ceglarska z Zespołu Szkół w Wieluniu (Oddział Łódzki)
  • Stanisław Wądołowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (Oddział Łódzki)
  • Trzecie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy Agata Nowicka (Oddział Kujawsko-Pomorski).

Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz pozostałych uczestników finału Konkursu. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko w dziedzinie podatków.

WYNIKI I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

W dniu 7 marca odbył się I etap kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, w którym od 15 lat uczestniczy młodzież szkół  ponadpodstawowych. W teście o tematyce podatkowym na platformie Moodle wzięło udział 1230 uczniów z całej Polski, w tym 349 uczniów z regionu łódzkiego. Do następnego etapu zakwalifikowało się 28 osób z naszego regionu. Finał Konkursu odbędzie się w formie stacjonarnej 14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 b. 

Poniżej  Lista uczniów zakwalifikowanych do finału oraz wstępny harmonogram konkursu

  • lista uczniów zakwalifikowanych do finału
  • harmonogram konkursu

..............................................................................................................................................................................

UWAGA: ZMIANA TERMINU I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

Ze względu na ogromne zainteresowanie Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy o Podatkach platforma moodle nie jest w stanie przyjąć wszystkich uczestników. Z tego powodu, po odpowiednim przystosowaniu platformy, Konkurs dla wszystkich odbędzie się ponownie 7 marca 2023 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 zgodnie z Regulaminem Konkursu. Baza zarejestrowanych uczestników będzie aktywna także w dniu 7 marca br., nie ma konieczności zakładania nowego konta na platformie.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych – nowa edycja 2023!

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego - tłumaczy Iwona Wojsław, doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia Krajowej Rady Doradców Podatkowych. - Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże.

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle, gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach.

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY znajdziesz:

  • regulamin konkursu;
  • instrukcję obsługi testu;
  • link do platformy moodle;
  • ustawy i przepisy prawne;
  • inne informacje dotyczące konkursu.

Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu. Pierwszy etap konkursu odbędzie się3 marca 2023w godz. od 10.00 do 18.00. Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail: slaski@kidp.pl

 

konkurs_podatki 2023.jpg

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.