Wydarzenia i imprezy

Wielki sukces uczniów z naszego Regionu w XIII Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach

Data publikacji: 2023-04-17

Aktualność: Wielki sukces uczniów z naszego Regionu w XIII Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach

XIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach  przeszedł do historii !!!
W miniony piątek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał tegorocznej edycji Konkursu.Z 130 uczestników do drugiej części, ustnej, zakwalifikowało się 20 osób.Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze szkół z województwa Łódzkiego:


- Marta Ceglarska z Zespołu Szkół w Wieluniu (Oddział Łódzki)- Stanisław Wądołowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (Oddział Łódzki)Trzecie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy Agata Nowicka (Oddział Kujawsko-Pomorski).
Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz pozostałych uczestników finału Konkursu. Życzymy dalszych sukcesów - nie tylko w dziedzinie podatków.
WYNIKI I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH
W dniu 7 marca odbył się I etap kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, w którym od 15 lat uczestniczy młodzież szkół  ponadpodstawowych.
W teście o tematyce podatkowym na platformie Moodle wzięło udział 1230 uczniów z całej Polski, w tym 349 uczniów z regionu łódzkiego.
Do następnego etapu zakwalifikowało się 28 osób z naszego regionu:1 Marta Ceglarska, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu 2 Andrzej Cłapka, ZSCKR w Lututowie3 Kinga Gałek, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu4 Aleksandra Gratka, ZSCKR w Lututowie5 Maja Janus, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku6 Łukasz Kaczała, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica7 Krzysztof Kata Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie8 Piotr Konieczny, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu9 Katarzyna Kowalewska, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu10 Delfina Kozłowska, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im Stanisława Staszica w Wieruszowie11 Małgorzata Kozłowska, Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie12 Nadia Krakowiak, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli 13 Wiktoria Kwiatkowska, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu14 Natalia Lewandowska, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy15 Anna Majkut, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu 16 Paulina Ornafel, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku17 Magdalena Patacz, Zespół szkół nr 1 w Wieluniu18 Rafał Podgórski, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu 19 Dawid Sobkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim 20 Klaudia Syguła, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu 21 Olga Tomaszewska, ZSCKR Lututów22 Julia Tomczyk, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli 23 Natalia Wańdoch, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Marii Dąbrowskiej24 Stanisław Wądołowski, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łodzi25 Igor Wiśniewski, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie26 Magdalena Wróblewska, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi27 Paulina Zapart, Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie 28 Katarzyna Zasada, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Finał Konkursu odbędzie się w formie stacjonarnej 14 kwietnia 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 b. 
Poniżej  Lista uczniów zakwalifikowanych do finału oraz wstępny harmonogram konkursu

- lista uczniów zakwalifikowanych do finału 
- harmonogram konkursu


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół ponadpodstawowych – nowa edycja 2023!

Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i przeprowadzany jest w formule online.

- Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego- tłumaczy Iwona Wojsław, doradca podatkowy, organizatorka konkursu z ramienia Krajowej Rady Doradców Podatkowych. -Dziś to jeszcze uczniowie, ale za kilka lat wejdą na rynek pracy, część z nich pewnie założy własny biznes, ta wiedza na pewno bardzo im pomoże.

Organizatorem konkursu jest samorząd zawodowy doradców podatkowych. Patronatu udzieliło Ministerstwo Finansów. Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie poprzez platformę moodle, gdzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych pozwoli wyłonić najlepszych. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach.

Oprócz uczniów zapraszamy także wszystkich chętnych do rozwiązania testu poza konkursem. Możemy zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wszyscy płacimy podatki. Zrozumienie ich zasad i funkcjonowania pozwoli nam na łatwiejsze poruszanie się w gąszczu przepisów podatkowych.

Na stronie www.silesia.kidp.pl w zakładce KONKURSY znajdziesz:

- regulamin konkursu;

- instrukcję obsługi testu;

- link do platformy moodle;

- ustawy i przepisy prawne;

- inne informacje dotyczące konkursu.

Pamiętaj, aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zalogowanie się i rejestrację do systemu, możesz to zrobić już na dwa dni przed terminem konkursu.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się3 marca 2023w godz. od 10.00 do 18.00.

Test należy ukończyć do godziny 18.00.

Dodatkowe informacje: tel. 32 258 10 45, mail: slaski@kidp.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.